دانلود فیلم Mank 2020 (منک)

داستان فیلم منک دهه ی 1930 هالیوود و روزهای زندگی «هرمان جی. منکویتس»، فیلمنامه نویس برنده اسکار «همشهری کین» و نزاع های درونی و حرفه ای او برای به اتمام رساندن فیلمنامه این اثر کلاسیک به کارگردانی «اورسن ولز» را روایت می کند.

 

6 (از تعداد 2 رأی)
این فیلم را ارزیابی کنید :

لینک های دانلود : (تمامی فیلم ها سانسور و بازبینی شده می باشد.)

دوبله فارسی فیلم منک
کیفیت : 480p | حجم : 877.37 MB
کیفیت : 720p | حجم : 1.22 GB
کیفیت : 1080p | حجم : 2.40 GB
کیفیت : 1080HQp | حجم : 3.30 GB
زیرنویس چسبیده فارسی فیلن Mank
کیفیت : 480p | حجم : 829.47 MB
کیفیت : 720p | حجم : 1.18 GB
کیفیت : 1080p | حجم : 3.15 GB
کیفیت : 1080HQp | حجم : 2.30 GB

درباره فیلم

*برنده اسکار بهترین طراحی تولید
*بهترین فیلمبرداری


منک (به انگلیسی: Mank) یک فیلم آمریکایی در ژانر درام بیوگرافی به کارگردانی دیوید فینچر است که در سال ۲۰۲۰ توسط نت‌فلیکس منتشر شد. فیلم‌نامه این فیلم توسط جک فینچر (پدر دیوید فینچر) نوشته شده و داستان آن دربارهٔ زندگی واقعی هرمن جی منکویتس ملقب به منک، فیلم‌نامه‌نویس فیلم همشهری کین (۱۹۴۱) است و وقایع زندگی او و چالش‌هایی که هنگام نوشتن فیلم‌نامه با اورسن ولز و دیگران داشته را به تصویر می‌کشد. چان چافین، داگلاس اوربانسکی و اریک راث تهیه‌کننده پروژه هستند. در این فیلم گری اولدمن، آماندا سایفرد، لی‌لی کالینز، آرلیس هوارد، تام پلفری، سام توگتون، فردیناند کینگزلی، تاپنس میدلتون، تام برک، جوزف کراس، جیمی مک شین، توبی لئونارد مور، مونیکا گاسمن و چارلز دنس بازی می‌کنند.

جک، پدر دیوید فینچر، فیلمنامه را در دهه ۱۹۹۰ نوشت و دیوید در ابتدا قصد داشت پس از پایان ساخت فیلم بازی (۱۹۹۷)، آن را با حضور کوین اسپیسی و جودی فاستر فیلمبرداری کند. این برنامه هیچ‌گاه عملی نشد و جک در سال ۲۰۰۳ درگذشت. سرانجام، ساخت فیلم در ژوئیه ۲۰۱۹ رسماً اعلام شد و فیلمبرداری آن از نوامبر ۲۰۱۹ تا فوریه ۲۰۲۰ در حوالی لس آنجلس انجام شد.

منک در ۱۳ نوامبر سال ۲۰۲۰ در تعدادی از سینماها نمایش محدود داشت و پخش آن از ۴ دسامبر سال ۲۰۲۰ از نتفلیکس آغاز شد. این فیلم با بازخورد مثبت منتقدین روبرو شد. آنها کارگردانی، فیلمبرداری، ارزش‌های تولید و موسیقی و همچنین بازی‌های اولدمن و سایفرد را ستودند.

ساخت:

ساخت منک به‌طور رسمی در ژوئیه ۲۰۱۹، زمانی که دیوید فینچر گفت که او کارگردانی فیلم را با بازی گری اولدمن بر عهده خواهد داشت، اعلام شد. فیلمنامه را پدر فینچر، جک فینچر، پیش از مرگ در سال ۲۰۰۳ نوشت. در ابتدا قرار بود فینچر منک را پس از فیلم بازی (۱۹۹۷) و با بازی کوین اسپیسی و جودی فاستر بسازد اما به دلیل اصرار فینچر بر فیلمبرداری سیاه و سفید این کار هیچگاه عملی نشد. فهرست بازیگران مکمل در ماه اکتبر اعلام شدند که شامل آماندا سایفرد، لی‌لی کالینز، تاپنس میدلتون، آرلیس هوارد و چارلز دنس بودند.

فینچر در منک با بسیاری از اعضای تیم‌های معمول فیلمسازی خود، از جمله طراح تولید دونالد گراهام برت، تدوین گر کرک باکستر، و آهنگسازان ترنت رزنور و آتیکوس راس دوباره کار کرد. فینچر اریک مسرشمیت، فیلمبردار را که با او در سریال نتفلیکس شکارچی ذهن کار کرده بود، انتخاب کرد.

فیلمبرداری در ۱ نوامبر ۲۰۱۹، در لس آنجلس آغاز شد. کمی از فیلمبرداری نیز در ویکتورویل، کالیفرنیا انجام شد و در ۴ فوریه سال ۲۰۲۰ به پایان رسید.دنس اظهار داشت که صحنه منکویست مست بیش از ۱۰۰ بار تکرار شد،و سایفرد نیز اظهار داشت که یکی از صحنه‌های وی بیش از یک هفته و ۲۰۰ مورد زمان برد تا فیلمبرداری شود.

پیش نویس ۱۲۰ صفحه‌ای فیلمنامه نخستت نشان داد که جک فینچر ادعایی را که پائولین کائیل در مقاله خود در سال ۱۹۷۱ در نیویورکر با عنوان " صعود کین" بیان کرده‌است که ولز شایسته اعتبار فیلمنامه‌نویسی نیست، تأیید می‌کند. این مقاله خشم بسیاری از منتقدان، از جمله دوست ولز و فیلمساز همکار او پیتر باگدانوویچ را به همراه داشت که ادعای کائیل را خط به خط در مقاله «شورش کین» در اکتبر ۱۹۷۲ و در مجله اسکوایر پاسخ می‌دهد.در طول سالها، چندین محقق سینما، از جمله رابرت ال کارینگر، در مطالعه "فیلمنامه‌های شهروند کین " بحث او را بی‌اعتبار دانسته‌اند. گزارش شده‌است که اریک روت ، تهیه‌کننده فیلم منک، فیلمنامه را قبل از فیلمبرداری صیقل داده‌است . دیوید فینچر گفت که احساس می‌کند پیش‌نویس‌های نخستین بیش از حد ضد ولز هستند.

پخش:

منک در یک اکران نمایشی محدود در ایالات متحده و کانادا در ۱۳ نوامبر سال ۲۰۲۰ پخش شد و در ۴ دسامبر سال ۲۰۲۰ پخش جهانی را از نتفلیکس آغاز کرد.

ایندی وایر گزارش داد که این فیلم در هفته افتتاحیه خود در ۷۵ سالن نمایش به نمایش گذاشته شد که مشابه سایر اکران‌های فیلم‌های مستقل نو است.

بازخورد:

در تارنمای بازبینی جمعی راتن تومیتوز، ۸۸٪ از ۱۹۶ منتقد دیدن فیلم را توصیه می‌کنند، و میانگین امتیاز فیلم ۷٫۹ از ۱۰ است. در برجام منتقدان تارنما آمده‌است: «منک با شفافیت نوشته شده و درخشان ساخته شده‌است. منک پشت صحنه همشهری کین را می‌شکافد تا یک داستان قدیمی هالیوود را روایت کند که در آخر کلاسیک است.» تارنمای متاکریتیک که ۴۲ نقد و بررسی داشته، میانگین نمره وزنی ۷۹ از ۱۰۰ را به فیلم داده‌است. بیشتر بازخوردهای فیلم «خوب» بوده‌اند.

اریک کهن از ایندی‌وایر به این فیلم "B مثبت" داد و نوشت: "هرچقدر که اعتبار مانکیویچ برای فیلم همشهری کین است ، فیلم درخشان فینچر یک استدلال قانع کننده برای قدردانی از وجوه عقیدتی او نیز به دست می‌دهد. زندگی او پایان ناخوشایندی داشت، اما این فیلم آخرین خنده تلخ را بر لب‌های او می‌گذارد. " جاستین چنگ در مقاله‌ای برای لس آنجلس تایمز نوشت: «منک نیازمند تسلیم کامل شما است اما همچنان بیشترین حد توجه شما را نیز می‌طلبد.»

اوون گلیبرمن از ورایتی با تمجید از اجراها و طراحی صحنه، گفت: " منک داستانی از هالیوود باستانی است که بیشتر در هالیوود کهن غرق شده‌است - زرق و برق و درخشش آن، سلسله مراتب لایه ای آن، فساد و شکوه آن - بیش از هر فیلم دیگری دیده شده، و تأثیر آن این است که به آن شکوه و بزرگی ماشین آلات زمان گیج کننده‌ای بخشیده‌است. " پیتر تراورس، با مرور فیلم برای ای‌بی‌سی نیوز، نوشت: " منک زرق و برقدارترین قطعه سینما است که بتوانید پیدا کنید. فیلمبرداری درخشان سیاه و سفید اریک مسرشیمیدت، با لباسهایی که توسط تریش سامرویلویل برای مردان دوخته شده و موسیقی اصیل ترنت رزنور و آتیکوس راس که به گونه‌ای یادآور آهنگسازی مونو است، نشان‌دهنده این است که شما باید از زاویه آن دوران به فیلم نگاه کنید و آن را احساس کنید. انگار که هشتاد سال پیش است و شما فقط بلیط خریده‌اید. 

منبع:ویکی پدیا

بازیگر

کارگردان

David Fincher

David Fincher (دیوید فینچر)

  • United States of America

نویسنده

Jack Fincher

Jack Fincher (جک فینچر)

  • United States of America

تصویر

4 تصویر