2021-09-19 18:21:39
درباره ما راهنما ارتباط با ما

Darren Aronofsky (دارن آرونوفسکی)

نویسنده | کارگردان

تاریخ تولد :
1969-02-12
سن :
53 سال
محل تولد :
United States of America
جنسیت :
مرد

بیوگرافی

دارن آرونوفسکی (به انگلیسی: Darren Aronofsky) (زاده ۱۲ فوریه ۱۹۶۹) کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و تهیه‌کننده آمریکایی است. او با ساخت فیلم‌های درام روان‌شناسانه که مضامین فراواقع‌گرا و تاریک دارند، به شهرت رسید.

آرونوفسکی که در رشته فیلم سازی و انسان‌شناسی اجتماعی در دانشگاه هاروارد و بنیاد فیلم آمریکا تحصیل کرده‌است، اولین فیلم خود را در سال ۱۹۹۷ به نام پی کارگردانی کرد. او برای ساخت فیلم‌هایی مانند مرثیه‌ای بر یک رؤیا و قوی سیاه نامزدی و جوایز متعددی را از جشنواره‌های معتبر سینمایی به دست آورد.
 

زندگی حرفه‌ای

دارن آرونوفسکی تحصیلات خود را در دانشگاه هاروارد و کنسرواتوار ای.اف.آی (وابسته به انستیتو فیلم آمریکا) با دو رشته فیلم‌سازی زنده و نظریه فیلم پویانمایی به اتمام رساند. همان‌جا بود که او با همکار طولانی مدتش، متیو لیباتیک آشنا شد. او جوایز متعددی بعد از عرضه فیلمِ پایان‌نامه‌اش به نام «جارو کردن سوپرمارکت»، با حضور شان گالت بدست آورد و همان فیلم زمینه حضور او در دور نهایی جشنواره ملی جوایز آکادمی دانش آموزان را فراهم کرد.

زندگی شخصی

آرنوفسکی از والدینی یهودی در شهر نیویورک زاده شده و خواهرش یک رقاص باله بوده‌است. او در ابتدا به زیست‌شناسی علاقه داشته و برای مطالعه بر روی حیوانات به کنیا، اروپا و خاورمیانه سفر کرده‌است.

او از سال ۲۰۰۱ با ریچل وایس، بازیگر بریتانیایی رابطه داشت و آن‌ها در ۲۰۰۶ صاحب پسری به نام «هِنری» شدند اما این زندگی مشترک او پس از جدایی در سال ۲۰۱۰ پایان یافت. آرنوفسکی در سال ۲۰۱۲ مدتی با یک طراح مد به نام برندی میلبراد آشنا شده بود اما در سال ۲۰۱۶ وارد رابطه‌ای عاشقانه با جنیفر لارنس بازیگر معروف آمریکایی شد.

دارن آرنوفسکی یک فعال و حامی حقوق حیوانات است.

فیلم شناسی

1 مجموع فیلم ها :

Black Swan
Black Swan 2010

8 /10 | director

تصاویر

0 تصویر

ثبت نشده است.

کلیپ ها

0 کلیپ

ثبت نشده است.
Darren Aronofsky